כדורגל

מונדיאל 2018 יוצא לדרך

מונדיאל 2018 רוסיה

במאמר הבא אסקר מבחינה טקטית את כל הבתים של הנבחרות. איך כל קבוצה צפויה לשחק, מה הם עקרונות המפתח ומי הם השחקנים המסוכנים ביותר של הקבוצה.

נתחיל מבית א’ שכולל את המארחת רוסיה, אורגוואי, מצרים וערב הסעודית.

רוסיה:
אם רוסיה לא הייתה המארחת של הטורניר היא ככל הנראה לא הייתה מצליחה להגיע אליו. הרוסים מציגים נבחרת חלשה מאוד, משחקי הכנה רעים במיוחד ולא יהיה מפתיע אם תהפוך למארחת השנייה בהיסטוריה אחרי דרום אפריקה ב-2010 שלא עוברת את שלב הבתים. רוסיה משחקת במערך של 3-5-2. כשהמגנים עולים לעמדה גבוה יחסית במטרה לתמוך בהתקפות. ההתקפה של הרוסים לא כל כך מרשימה ולכן סנטסילב צ’רסוב משתמש במגנים במטרה להרים כמה שיותר כדורים לתוך הרחבה. מי שאמור להיות ברחבה ולהגיע לאותם כדורים הוא סמולוב שצפוי להיות האיש המסוכן של הרוסים בקמפיין הקרוב ביחד עם גולובין שינסה לתמוך מהקישור.

מצרים:
החבורה של מוחמד סלאח והקטור קופר הציגה כדורגל יחסית משעמם במסגרת המוקדמות ואף ספג מספר ביקורות שנעלמו אחרי הפנדל של סלאח שהעלה את המצרים לטורניר. קופר משתמש בהרכב שכולל 2 קשרים דפינסיביים במערך של 4-2-3-1 כשבמרכז המגרש אלנני שמקבל רול מעט יותר התקפי מאשר חבירו לקישור חאמד. אלנני הוא הקשר שמקבל את הסמכות לעלות טיפה יותר למעלה בשביל לתמוך בעבדאללה סעיד שמשחק מתחת לחלוץ. תפקיד נוסף של עבדאללה סעיד במערך של הקטור קופר הוא חילוף המקומות עם סלאח. המטרה העיקרית של המצרים היא לשים את הכדור ברגל של סלאח ולתת לו לעשות מה שהוא עושה הכי טוב וזה לחתוך מהאגף פנימה ובשביל להקל עליו הוא יחליף מספר פעמים את עמדתו ביחד עם עבדאללה סעיד.

מוחמד סלאח

ערב הסעודית:
חואן אנטוניו פיצי עולה לשחק במשחקיו עם 4-3-3 כשההתקפות מנוהלות על ידי קשר האמצע שבדרך כלל הוא אל ג’יסטים שיורד למטה לקבל את הכדורים ומיד עולה למעלה במטרה להנהיג את ההתקפות. בדרך כלל מתי שהוא יעלה למעלה יהיה קשר אחורי אחר שיגבה אותו וירד לעזור לעזרה בהגנה. אל ג’יסטים יקווה להניע כדור לאגפים, בעיקר לאגף השמאלי שנחשב לחזק יותר אצל הסעודים.

אורגוואי:
כשיש לך את שתיים מהחלוצים הטובים ביותר באירופה ואת שתי החלוצים הגדולים ביותר שידעה נבחרת אורגוואי אי פעם, ברור שתהיה חייב להשתמש בשתיהם בהרכב. זה בדיוק מה שאוסקר טאברז עושה, הוא עולה לשחק במערך של 4-4-2 כשבחוד ההתקפה כמובן סוארס וקבאני הנהדרים. במרכז ההגנה צמד הבלמים הנהדר שמשתף פעולה גם באתלטיקו מדריד והם גודין וחימנז שליריבות יהיה קשה מאוד לגבור עליהם. במרכז הקישור פותחים ארבעה שחקנים אבל מהר מאוד זהו רודריגו בנטכור קשרה הצעיר והנהדר של יובנטוס שמצטרף להתקפה מצד ימין והופך את ההתקפה לסוג של 4-3-3 כשלואיס סוארס נמצא באגף שמאל וקבאני בחוד. באורגוואי אוהבים לשחק כל כדורים ארוכים והם ינסו לנצל את התנועה הנהדרת של החלוצים שלהם ללא כדור במטרה לפרוץ את הגנת היריבים, להשתלט על הכדור עם הרבה פיזיות ולשים את הכדור ברשת.

עוברים לבית ב’ שכולל את ספרד, פורטוגל, מרוקו ואיראן.

ספרד:
כרגע לא צפוי איך ספרד צפויה לשחק אחרי הפיטורים של לופטגי, אבל אפרט איך היא שיחקה בשלב המוקדמות. ספרד עלה לשחק ב: 4-3-3 עם קשר הגנתי שהוא סרחיו בוסקטס. בהתקפה צפויים לשחק איסקו, דויד סילבה ודייגו קוסטה כשהתפקיד של איסקו וסילבה זה להיכנס יותר למרכז ואפילו להחליף בנהם מקומות על מנת לאפשר למגנים לעלות גבוה כמו שהם אוהבים. בנוסף לתרומה של איסקו וסילבה בכך שהם מפנים את האגף הם צפויים להנות גם מתפקידו של קוסטה שאמור למשוך אחריו איתו את הבלמים ולהשאיר להם מקום להיכנס לרחבה. הקשרים קוקה/טיאגו/אינייסטה יחכו מחוץ לרחבה להזדמנויות שלהם ובוסקטס ישמש כעוגן ההגנתי שצפוי לעצור מתפרצות של היריבות גם כאלו שיגיעו מהאגפים.

פורטוגל:
אלופת אירופה מגיעה למונדיאל במטרה להמשיך לתואר הבא. סנטוס עולה לשחק ב: 4-4-2 כשהקשר הימני צפוי להיות ברנרדו סילבה הנהדר שצפוי להצטרף להתקפה. רונאלדו יורד לקבל את הכדור בעמדה אחורית יותר במטרה לפנות את השטח לאנדרה סילבה. המגנים יעלו גבוה וביחד עם ברנרדו סילבה הם אלו שצפויים לספק את הכדורים לרונאלדו וסילבה בתוך הרחבה.

איראן:
קרלוס קירוש בנה לעצמו קבוצה מאד מאורגנת גם מבחינה התקפית וגם מבחינה הגנתית. איראן עולה לשחק עם: 4-3-3 וקשר אחורי אחד שתפקידו לסייע לחוליית ההגנה. המטרה של האיראנים ברורה. לעלות את שחקני המגן לעמדה גבוה, ולהשתמש בשחקני האגפים שישחקו ממש באגף במטרה ליצור סיטואציה של 2 על 1 או של 2 על 2. עם הקיצוני הנהדר של אלקמאר, עלירזה ג’האנבחש הם ינסו להרים כדורי לעבר החלוץ סרדאר עזמון. לסיקור מלא ומעמיק על איראן, לחצו.
מרוקו:
בניגוד לאיראן, הרנרד גם כן משחק עם 4-3-3 אך הקשר המרכזי לרוב יעלה למעלה ויתמוך בהתקפות. יונס בלהאנדה מקבל גם הוא רול יחסית התקפי בהרכב של רנארד ובעוד מרוקו תנסה לתקוף מהאגפים ומאגף ימין של חאקים זייך הנהדר, בהלאנדה ינסה למצוא שטח פנוי מחוץ לרחבה או לנסות להתגנב לתוך הרחבה להגבהות שיגיעו מהאגף. גם איוב אל כעבי שהציג טורניר מוקדמות מרשים יתמקם ברחבה וינסה לדחוק פנימה את הכדורים. שחקן ששווה לשים עליו עין הוא אמין חאריט שחקנה של שאלקה מהבונדסליגה ששיחק בכל הנבחרות הצעירות של צרפת אך בחר לייצג דווקא את הנבחרת הבוגרת של מרוקו. קשר התקפי לא רע בכלל שיכול לעשות את הפריצה הגדולה שלו כבר בטורניר הקרוב.

ממשיכים לבית ג’ שבו ניתן לראות את צרפת עמוסת הכישרון, אוסטרליה, פרו ודנמרק.

דנמרק:
בימים האחרונים רצה ברשת תמונה של ה”טקטיקה” של הדנים. מתחילים התקפה ומוסרים לאריקסן. גול? מצוין, מתחילים שוב. לא גול? מוסרים שוב לאריקסן. זה אולי בדיחה אבל אי אפשר להגיד שזה כל כך מופרך. הכוכב של טוטנהאם היה למלך השערים והבישולים של דנמרק במשחקי המוקדמות כולל שלושער במשחק הפלייאוף והוא יודע שעיקר התקפות הנבחרת יעברו דרכו. הדנים שינו הרבה מערכים במהלך המוקדמות אך הם צפויים לשחק עם ה:4-2-3-1 כשאריקסן הוא זה שנמצא מתחת לחלוץ. הקישור החזק והאגרסיבי של הדנים שמורכב מתומאס דילייני (מעונה הבאה שחקן דורטמונד) ומווילאם קוויסט משאיר לאריקסן חופש פעולה בהתקפה לנוע מצד לצד במטרה ליצור לעצמו ולחבריו הזדמנויות. בכנף הימני של הדנים אמור לשחק חלוץ שמצטרף ליורגנסן בהתקפה ואמור לעשות את החדירות פנימה שאריקסן אמור לראות. מי שישמש כעוזרו של אריקסן וכאופצית מסירה נוספת הוא סיסטו שישחק בכנף השמאלי וינסה לחתוך לכיוון המרכז במטרה להקשות על השומרים של אריקסן ולהשאירו פנוי מחוץ לרחבה.

אוסטרליה:
משחקת עם הרכב שנראה כמו 4-4-1-1 שבמרכז הקישור נמצא השחקן הותיק ידינאק. מתחת לחלוץ צפוי לשחק טום רוגיץ’ שאמור לספק תמיכה לרובי קרוז. ארון מוי אמור להיות החוליה המניעה של האוסטרלים, תפקידו לקבל את הכדור במרכז המגרש ולנסות לשלוח דווקא את טים רוגיץ’ שאמור לעלות למעלה ולהפתיע את הגנת היריב. בשביל זה גם המגנים עולים גבוה על מנת ליצור יותר לחץ על רחבת היריב ולהשאיר יותר סיכוי לרוגיץ’ לתפוס לעצמו מקום פנוי בתוך הרחבה.

צרפת:
גם דשאן שינה מספר פעמים את המערך במהלך משקי ההכנה אך המערך שצפוי להיבחר למשחקים הראשונים הוא 4-3-3 כשהמגנים עולים גבוה לעזור בהתקפות ולנסות לייצר עקיפה ביחד עם שחקני האגף שאמורים להיות גריזמן ואמבפפה. אוליבייה ז’ירו צפוי להיות במרכז הרחבה ועם הגובה ומשחק ראש הנהדר שלו לנסות להגיע להגבהות. טוליסו או מטווידי צפויים לפתוח לצד קאנטה ופוגבה ושניהם ידועים כקשרים נהדרים שיודעים לפרוץ לרחבה והם יעשו זאת גם בנבחרת כשינסו להגיע לכדורים שמורחקים או אפילו למצוא לעצמם מקום פנוי ברחבה. בצרפת ינסו לנצל את המהירות של שחקני הכנף ולצאת ביחד עם המגנים להתקפות מהירות מאוד במטרה לתפוס את הגנת היריב לא מוכנה.

פרו:
פרו צפויים לשחק במערך של 4-2-3-1 עם שני קשרי אמצע עם רול הגנתי כשכריסטיאן קואבה מקבל את הרול היותר התקפי והוא אמור להיות היוצר העיקרי של פרו. שחקני הכנף פרפאן וקארילו יעלו מעט יותר למעלה בשביל לפתוח אופציות לקואבה והם יכולים להיראות כקבוצה עם ממש 4 שחקנים שנכנסים לתוך הרחבה. זה משאיר את מרכז הקישור של פרו מעט דליל אך טאפיה אמור לעשות את העבודה ההגנתית ולעצור את התקפות היריב ביחד עם המגנים וחוליית ההגנה.

עוברים לבית ד’ והאחרון בחלק א’ של סיקור הנבחרות בקטנה.
ועכשיו, ארגנטינה וליאו מסי, סנסציית היורו האחרון איסלנד, קרואטיה וניגריה.

ניגריה:
נבחרת ניגריה תעלה לשחק ב: 4-3-3 עם שני קשרי אמצע דפינסיביים וג’ון אובי מייקל, קפטן הנבחרת ואקס צ’לסי שיהיה הקשר החופשי שינוע מרחבה לרחבה. נברחת ניגריה תנסה לשחק כדור ישיר וארוך על מנת לנצל את המהירות של שחקני הכנף שלהם ויקטור מוזס ואחמד מוסא. בתוך הרחבה יחכו קלצ’י אינהצ’ו או איגהלו וינסו למשוך אחריהם את הבלמים. הקישור של ניגריה יהיה אחראי לאסוף את הכדורים ולהעביר אותם מהר מאוד לעבר שחקני הכנף בתקווה לנסות לייצר שערים משם.

ארגנטינה:
נראה שסמפאולי עדיין לא כל כך סגור על המערך שאיתו ירוץ בטורניר הקרוב. במשחקי המוקדמות ובמשחקי ההכנה שיחק סמפאולי עם המערכים ושינה אותם המון. לפי דיווחים, סמפאולי צפוי לעלות לשחק ב: 4-2-3-1 כשבמרכז הקישור צפויים לפתוח קשר אחד דפנסיבי שהם מסצ’ראנו או בילייה וקשר אחד יותר התקפי שיהיו באנגה או לו-סלסו. בצד שמאל אמור לשחק אנחל די מאריה ואילו בצד ימין עדיין לא ברור מי יפתח לאחר פציעתו של לאנזיני. זה מותיר למסי את המקום מאחורי החלוץ. ארגנטינה ינסו לבנות את ההתקפות שלהם דרך האגפים כשגם הקשרים בעצמם יזוזו הצידה במטרה למתוח את שחקני היריבה ולהשאיר את המרכז פתוח בשביל ליאו מסי.

איסלנד:
המדינה בעלת האוכלוסייה הכי קטנה בטורניר ממשיכה לחולל סנסציות ואחרי ההפתעה המהדהימה שעשתה ביורו גם במוקדמות המונדיאל היא הצליחה לסיים במקום הראשון בבית שכלל יריבות לא רעות כמו טורקיה, אוקראינה וקרואטיה אותה תפגוש גם בשלב הבתים. הלגרימסון משחק עם 4-4-2 אגרסיבי וחזק מאוד מבחינה הגנתית. במערך הזה, גילפי סיגרגדסון אמור להיות החולייה המקשרת בין ההגנה לקישור ויכול לעלות למעלה ולתמוך בחלוצים. מי שיישאר למטה ואמור להוות העוגן ההגנתי הוא הקפטן ארון גורנסון שעם האגרסיביות הרבה שלו לא צפוי לתת לאף אחד לעבור אותו בקלות. גוארנסון יקבל את הכדורים מחוליית ההגנה במרכז הקישור ובעוד סירגדסון ידחוף למעלה שחקני הכנף יעלו מעט למעלה לתת אופציה מסירה לגוארנסון.

קרואטיה:
המאמן דאליץ’ משחק ב: 4-3-3 שהופך במהרה ל: 4-2-3-1, מודריץ’ או ראקטיץ’, כל פעם אחד מהם עולה למעלה לתמוך בהתקפה בעוד השני יישאר מעט יותר מאחור לכסות מבחינה הגנתית. שחקני הכנף, איבן פריסיץ’ ומרסל ברוזוביץ’ ינועו יותר למעלה לכיוון הרחבה והמגנים עולים ומצטרפים לעמדה גבוה. מנדז’וקיץ מתפקד כאיש המטרה שאליו הכדורים צריכים להיות מוגבהים ובעזרת הגובה והנוכחות של החלוץ ברחבה הוא יקוו להבקיע כמה שערים.

נמשיך עכשיו לבתים ה’-ח’.
נתחיל מבית ה’, בית שכולל את ברזיל, קוסטה ריקה, סרביה ושוויץ.

ברזיל:
צ’יצ’ה עולה לשחק ב: 4-3-3 יחסית מעט שונה משאר הקבוצות שעולות עם אותו מערך. משחק ההתקפה בנוי בעיקר סביב ניימאר שמקבל את הכדור בכנף ובמקום לרוץ על הכנף הוא דווקא חותך פנימה. בעזרת דריבל נהדר הוא מצליח למשוך עימו 4-5 שחקני יריב ובכך הוא משאיר את האגף פנוי למרסלו ונותן לקוטיניו והחלוצים מקום להיכנס לתוך הרחבה. את בניית ההתקפות הם יתחילו אצל הקשרים האחוריים שאמור להיות קאסימירו ומשם הכדורים יגיעו לניימאר.

קוסטה ריקה:
הקבוצה של אוסקר רמירס משחקת ב: 5-4-1 ואת ההתקפות שלה הם מתחילים מהבלמים. כולם יורדים לעמדה נמוכה במגרש כולל שחקני הכנף במטרה למשוך את שחקני ההגנה ולהשאיר חלל פנוי לחלוץ. את השטח הפנוי הזה ינסו לנצל שחקני קוסטה ריקה על ידי שליחת כדורים ארוכים לעבר אותם שטחים ולנסות לנצל את המהירות של שחקני הכנף והחלוצים. הרבה מהיכולת של הקבוצה תהיה תלויה במי שיעמוד בין הקורות והוא קיילור נבאס שזכה עם ריאל מדריד בליגת האלופות בפעם השלישית ברציפות. בגלל חוסר הטכניקה בהגנה, הרבה מאוד יהיה מוטל על כתפיו של השוער.

שוויץ:
השוויצרים משחק ב: 4-2-3-1 עם קשר אחורי שיורד לתמוך בבלמים ובכדי להתחיל את ההתקפות ממנו. בדרך כלל זה יהיה ברהאמי. בשלישיית ההתקפה נמצאים אמבולו ושאקירי שתפקידם יהיה להיכנס פנימה מהאגף לעבר הרחבה ואילו השחקן שיהיה מאחורי החלוץ יירד למטה לעזור לקישור. השוויצרים ינסו להרים כדורים לעבר הרחבה במטרה למצוא אחד משלושת השחקנים שיחכו ברחבה.

סרביה:
גם הסרבים כמו השוויצרים משחק עם 4-2-3-1 כשמתחת לחלוץ נמצא השחקן הנהדר של לאציו סרגיי מילאנקוביץ’-סאביץ’. סאביץ’ אמור לקבל את הכדורים מנמניה מאטיץ’ והקשר התומך בעמדה יחסית גבוה במגרש ולהחזיק בכדור עד להצטרפות של שחקני הכנף ומשם להגביהה את הכדורים לעברו של מיטרוביץ’ שיחכה לכדורים בתוך הרחבה. בנוסף לכך, שחקני הכנף של סרביה שהם זיבקוביץ’ הנהדר של בנפיקה ואדם ליאיץ’ יכולים גם לחתוך מהאגף פנימה למרכז וכך ליצור לסרבים הרבה יצירתיות ודרכים לתקוף את השער.

עוברים לבית ו’ שכולל את אלופת העולם הנוכחית גרמניה, את מקסיקו, שבדיה ודרום קוריאה.

גרמניה:
אלופת העולם הנוכחית היחידה שסיימה את שלב המקודמות עם מאה אחוזי הצלחה. יואכים לב משחק ב: 4-2-3-1 כשאת רוב חוליית ההגנה מרכיבים שחקני באיירן מינכן. תומאס מולר משחק בעמדה אחורית יותר מחלוץ והוא עושה את מה שהוא יודע לעשות הכי טוב וזה לאתר שטחים פנויים ברחבה ולפרוץ אליהם. שחקני הכנף מקבלים את הכדור בצדדים אבל רצים לכיוון המרכז ובכך משאירים את האגפים פנויים לקימיך והקטור. השילוב של ורנר בתוך הרחבה ביחד עם תומאס מולר ותמיכה משחקני האגף תגרום צרות לכל קבוצה שתפגוש את הגרמנים.

מקסיקו:
חואן קרלוס אוסאריו עולה לשחק ב: 4-3-3 כשאת תפקיד הקשר המרכזי לוקח גוואדראדו. המגנים של מקסיקו יעלו למעלה וגוואדראדו ינסה לשלוח להם כדורים ארוכים וליצור מצב של 2 על 2 או 2 על 1 ביחד עם שחקני הכנף שיחכו למעלה. מי שצפוי לעשות את הפריצה שלו במונדיאל הקרוב הוא לוזאנו שסיים מלך השערים של מקסיקו במוקדמות וממנו רוב ההתקפות של המקסיקנים מגיעים. קשרי האמצע ינסו לדחוף למעלה ולמשוך את תשומת לב שחקני היריבה בכדי להשאיר את הכנף למגנים וללוזאנו לקראת מפגש מול 1-2 שחקני הגנה.

דרום קוריאה:
הקוריאנים עולה לשחק ב: 4-4-2 כשהקפטן במרכז הקישור קי סונג יאנג יורד יותר לעומק לקבל את הכדור מחוליית ההגנה ולהתחיל את ההתקפות משם. קשר האמצע השני יתפקד כקשר שזז מרחבה לרחבה, לעיתים יספק תמיכה במרכז הקישור ולעיתים אף יעלה למעלה וינסה להיכנס לתוך הרחבה. גם שחקני הכנף ינסו לעזוב את האגף ולהיכנס יותר למרכז לכיוון הרחבה וליצור עומס של שחקנים בתוך רחבת היריב. זה יאפשר למגנים את השטח לעלות יותר גבוה ולהרים כדורים להמון השחקנים שיחכו ברחבת היריב.

שבדיה:
השבדים מציגים כדורגל לא כל כך אטרקטיבי ומושך. כך גם הם הצליחו לשמור את איטליה בלי שערים ולעלות על חשבונם למונדיאל. השבדים עולי לשחק ב: 4-4-2 כשתפקידם של שחקני הכנף הוא להיכנס למרכז ולהשאיר את הכנף דווקא למגנים שצפויים לעלות למעלה לעמדה גבוהה על המגרש. אמיל פורסברג צפוי להיות איש המפתח של השוודים. הוא ישחק במרכז הקישור אך יתמוך בעיקר מצד שמאל וינסה לספק כדורים לחבריו או אפילו לייצר לעצמו הזדמנויות לשער.

עוברים לבית ז’, בלגיה, אנגליה שתנסה הפעם להפתיע, טוניסיה ופנמה בהופעה היסטורית במונדיאל.

בלגיה:
שחקניו של רוברטו מרטינז מתפרסים על המגרש בצורה של 3-4-2-1. את חוליית ההגנה תופסים צמד שחקני טוטנהאם ותומאס ורמאלן ובקישור בצדדים משחק המגן הימני תומאס מונייה שנהדר מבחינה התקפית וקראסקו שיישמש כשחקן כנף אך צריך להתרכז גם בלעשות הרבה עבודה הגנתית. קווין דה ברויינה יירד מעט יותר למטה לאסוף את הכדור בעוד שאדן הזארד ינסה לזוז מצד לצד בכדי לבלבל את הגנת היריב. מול קבוצות חלשות כנראה נראה את מונייה וקראסקו מצטרפים יותר למעלה ואפילו מנסים לחתוך פנימה מה שייתן עוד מימד להתקפה הבלגית.

פנמה:
המאמן מעורר הביקורת הרנן דריו גומז ממשיך לקחת נבחרות בינוניות ולעלות אותם למונדיאל והוא עושה זאת גם עם פנמה. הוא משחק בהרכב מאוד הגנתי של 5-4-1 כשהמגנים בקושי עוברים את קו חצי המגרש. הם יסתמכו על כדורים לחוליית הקישור ומשם לנסות לשלוח בעזרת כדורים ארוכים את החלוצים ושחקני הכנף, מול הנבחרות החזקות בבית זה צפוי להיות קשה אך אולי מול טוניסיה זה יצליח לעבוד לה. רומן טורס משחק בתור בלם אך בגלל שיש כבר 2 בלמים לעיתים הוא ירשה לעצמו לעלות טיפה יותר קדימה למרכז הקישור ולשלוח את שאר הקשרים לתמוך בהתקפה ולנסות להגיע לכדורים מורחקים.

אנגליה:
גארי סאות’גייט הביא שיטה חדשה לנבחרת האנגלית והיא 3-5-2 כששחקני הכנף שצפויים להיות טריפייר ואשלי יאנג צפויים לעשות הרבה גם מבחינה הגנתית וגם מבחינה התקפית. עם קייל ווקר שנכנס למרכז ההגנה, טריפייר צפוי לעלות טיפה יותר למעלה בעוד שוולקר יזוז טיפה ימינה לכסות את האגף. הארי קיין ישחק בתור חלוץ בודד עם תמיכה מקשר התקפי שישחק מתחתיו. בנוסף לתמיכה של טריפייר ויאנג שיעלו גבוה וישמשו כמו שחקני כנף, גם דלה אלי צפוי לעבור בין הצדדים בכנף במטרה ליצור תמיכה לשחקן ולתת עוד אופציה למסירה או בכדי למשוך את תשומת לב שחקני ההגנה. לסיקור מלא ומעמיק על אנגליה, לחצו.

טוניסיה:
נביל מעלול עולה לשחק ב: 4-4-2 מאוד הגנתי כשכמעט כל חוליית הקישור יורדת למטה לקבל את הכדור. המגנים לא יעלו כל כך גבוה ויתמכו ומי שיצטרך לתת את המספרים אצל טוניסיה הם החלוץ והקשר ההתקפי. הקשר ההתקפי שאמור להיות ווההבי חזרי או עדין חאווי יזוזו מצד ימין לצד שמאל בהתאם למצב שממנו התחילה ההתקפה. ההרכב ההגנתי של טוניסיה מאפשר לקשר ההתקפי ולחלוץ ללחוץ חזק את שחקני היריבה למעלה ולא לאפשר לה להתחיל התקפה מסודרת בתקווה לחטוף את הכדור ולנסות לייצר מצבים.

עוברים לבית ח’ שלדעת רבים נחשב לפתוח ביותר בו כל קבוצה יכולה לעלות לשלב הבא. סנגל, פולין, קולומביה ויפן.

קולומביה:
חוסה פקרמן הארגנטינאי שקיבל אזרחות מנשיא קולומביה בעקבות הצלחתו עם הנבחרת משחק ב: 4-2-3-1 כשהכוכב הגדול ביותר של הנבחרת, חאמס רודריגס משחק בין הקישור להתקפה. קרלוס סאנצ’ס צפוי להיות האיש שמתחיל את ההתקפות עבור קולומביה בחצי המגרש שלה. חאמס יהיה טיפה יותר גבוה וינסה לקבל את הכדור ולהעביר אותו משם לשחקני הכנף שצפויים לעלות גבוה ולקבל תמיכה גם מהמגנים.

סנגל:
המאמן בעל הראסטות, סיסה, שהוביל את סנגל למונדיאל הטוב ביותר שלה ב-2002 עולה לשחק ב: 4-2-3-1 גם הוא עם צמד קשרים אחוריים שמוכשרים בעבודה הגנתית אך פחות מבחינה התקפית. את המקום מתחת לחלוץ צפוי לתפוס סאדיו מאנה ובאגף השמאלי בלאדה קייטה הנהדר של מונאקו. המטרה של הרביעייה הקדמית של סנגל היא לזוז מצד לצד ולהחליף מקומות בתקווה לנסות לפרוץ את ההגנה בעזרת ריצות מתוזמנות היטב. הכדורים הארוכים צפויים להגיע מהקישור לכיוון ההתקפה והם יעשו זאת במהירות רבה בשביל לתפוס את שחקני ההגנה לא מוכנים.

פולין:
הפולנים עולים לשחק גם כן ב: 4-2-3-1 שבנוי על כדורגל מהיר ומתרפצות. שחקני הכנף עולים לעמדה גבוהה מאוד במטרה לתמוך וקשר אחד יורד יותר לעומק לעזור לחוליית ההגנה. המטרה היא ברורה והיא לשים את הכדור ברגל של לבנדובסקי כשהוא בתוך הרחבה. הם יעשו זאת על ידי הגבהות מהאגפים בעוד זילנסקי הנהדר של נאפולי יחכה מחוץ לרחבה וינסה לקחת את הכדורים המורחקים ולהכניס אותם ללבנדובסקי הוא לנסות לבעוט מרחוק.

יפן:
היפנים משחקים ב: 4-3-3 כשהאסבה מתפקד בתור קשר אחורי במערך. היפנים ינסו לפרוץ מהאגפים ויעשו זאת בעזרת דאבל פאסים בין שחקני הקישור ושחקני הכנף לבין המגנים עד שיגיעו לעמדה גבוהה מספיק על מנת להרים כדור לתוך הרחבה או לנסות למצוא את קגוואה פנוי מחוץ לרחבה במטרה לייצר לעצמו מצבים.

עד כאן היה הסיקור הטקטי של הנבחרות. מקווים מאוד שנהנתם!

2 Comments

Notable Replies

  1. וואו וואו ועוד פעם וואו! איזו כתיבה מושקעת, שאפו!

  2. אחרי משחקים די מגעילים ולא מעניינים המונדיאל התחיל ! ועוד איך הוא התחיל !!! איזה משחק ענק קיבלנו, היה בו הכל אבל בעיקר היה בו רונאלדו אחד שלא רוצה להיגמר.
    ממשיך להראות שגיל זה רק מספר ונראה השחקן הכי צעיר על המגרש ולבד מוציא נקודה מנבחרת ספרד שעושה רושם חזרה להיות ענקית.
    ספרד מועמדת לדעתי לתואר אחרי משחק כזה, פורטוגל תגיע עד לאן שרונאלדו יקח אותה, בנתיים רונאלדו נראה מדהים.

    ומחר מקבלים את השני, אבל לו יש נבחרת עם פוטנציאל הרבה יותר גדול מבחינת יכולת וגם מבחינת הרס עצמי.

Continue the discussion forum.sportenter.co.il

Participants

To Top