כדורגל

כל הדרכים מובילות לרומא

Barcelona vs. Roma

אחרי שברצלונה חילצה את עצמה בעור שיניה מהפיחואן בסביליה, רומא ממתינה לה ביום רביעי כדי להמשיך את מסעה באירופה בדרך לקייב. רוב האנשים שמחו לקבל את ההגרלה. נכון רומא זו לא באיירן, סיטי או ריאל, אבל האם רומא היא קבוצה לזלזל בה? האם הקבוצה שסיימה במקום הראשון בבית המוות עם צ’לסי ואתלטיקו היא מישהי שיש לקחת בקלות ראש?

אוזביו די בפרנצ’סקו קיבל את הקבוצה מידיו של ספאלטי, בעידן שמוגדר כ”פוסט טוטי”. היום שאחרי האגדה הרומאית תולה את הנעליים ויוצאת בדרך חדשה. האמת? היא לא התחילה רע. בתחילת העונה היא הסתכלה בעיניים של נאפולי ויובנטוס, וכרגע ניצבת במקום השלישי מעל אינטר והפרוייקט השאפתני של מילאן. רומא הצליחה עם סגל ייחודי להוציא את המקסימום מהמעמד הנוכחי שלה, וכרגע מצליחה מעבר למצופה בעודה מגיעה עד רבע גמר ליגת האלופות, ובעמדה בה היא ממשיכה לליגת האלופות גם לעונה הבאה.

איך כל זה קרה? ניהול נכון בעיקר, מונצ’י המוכר מסביליה הצליח לאתר שחקנים מצויינים ובעלי פוטנציאל, כך שתמונת ההרכב נראית יוצאת דופן- צערים בעלי פוטנציאל, יחד עם שחקנים עם רקורד מרשים באירופה המגיעים לפרק ב’ מבחינתם בכדורגל האירופי חווים פריחה יוצאת דופן. מאליסון שהפך להיות השוער הפותח של נבחרת ברזיל, עד לאדין דז’קו שחווה עונה מצויינת מבחינתו עם 14 שערי ליגה העונה.

הסגנון של רומא:

רומא משחקת כדורגל עם קונספט דיי פשוט, שדיי מזכיר את ברצלונה. היא מחזיקה בקישור דיי אפור כשבחלק גדול מהפעמים משחקים בעיקר שחקנים אגרסיביים כמו נייגולאן (שנפצע ועשוי להיעדר מהמשחק הראשון לפחות) ודה רוסי הנצחי, כשרוב הדינאמיות מגיעה משחקני האגף המצויינים של רומא כמו פרוטי הארגנטינאי, פלורנצי, אל שעראווי, אינדר התורכי הצעיר המצויין וקולארוב. שווה לראות את אחד המשחקים הבולטים של רומא העונה נגד צ’לסי והניתוח הטקטי מאחוריו בשביל להבין קצת יותר למה רומא מסוגלת:

פינת הנוסטלגיה

ברצלונה ורומא סה”כ נפגשו 4 פעמים לאורך ההסטוריה, כולן בשלב הבתים בליגת האלופות. בעונת 2001/2 ברצלונה חילצה תיקו בלבד בבייתה כשקלייברט הציל את ברצלונה בדקה ה-82 מהפסד. בהמשך אותה עונה ברצלנוה חטפה שלישייה ללא מענה באולימפיקו. בהמשך השתיים נפגשו ב2015/16 בה היוצרות התהפכו- 1-1 ברומא ,שער יתרון של סווארז נמחק אחרי גול אדיר של פלורנזי מחצי מגרש, ובקאמפ הרומאים חטפו תבוסה מהדהדת של 6-1, התקציר לנוחיותכם:

שוב, זו לא סיטי, באיירן או ריאל, אבל אני לא מאמין שמעמד הזה יש קבוצות חלשות. לרומא מגיע את כל הכבוד על המקום אליו היא הגיעה, ואסור לברצלונה להגיע שאננים. יחד עם זאת, ברצלונה חייבת להגיע לרבע הגמר, ואם רומא תעשה את זה על חשבון ברצלונה זה לא יהיה פחות מסנסציה.

נפגש ברביעי.

107 Comments

Notable Replies

 1. M_S_N says:

  המנחוס המדובר מתנשא לגובה של 169 ס"מ, וגם אני אמרתי לעצמי דבר דומה אתמול, אם יש קבוצה שתוכל לעצור את ריאל מגביע שלישי זאת אך ורק ברצלונה.

  ולמרות זאת המשחק בהחלט היה קשה לצפייה בדקות רבות, אבל התוצאה מצוינת ואני מקווה שהשחקנים שלנו יצליחו להוריד את הליגה והגביע החודש כדי להגיע לשלבים המכריעים עם קצת יותר כוחות ברגליים.

 2. זה לא בד.נ.א של בארסה לשחק בונקר ציני ולחכות שהזמן יעבור. מאמן שלא מבין את זה מגיע לו להיות מודח בצורה מבישה כמו היום. שחקנים שלא מבינים את זה מגיע להם להיות מודחים בצורה מבישה כמו היום.

  אני אוהד בארסה אבל אני גם אוהד כדורגל, וכשאני רואה שחקנים מתים-מהלכים שמחכים שתגיע הדקה ה-90 וסובלים מהמשחק, מול אריות שנלחמים מול אחוז אחד של סיכוי ונותנים את הנשמה (בצורה נקייה וספורטיבית), אני לא יכול להתבאס שהמהלכים הובסו והאריות חוגגים.

  אני בדעה שריאל זוכים בצ’מפיונס השנה וואטאבר וזה אצלם ב-default לזכות בצ’מפיונס, אז טוב שזה קרה עכשיו ולא בגמר/חצי גמר כואב שייזכר וייצרב.

  כדי לזכות בצ’מפיונס צריך ניצוץ מסוים שאין אותו לבארסה העונה. בדרך כלל אתה יודע שלקבוצה שזכתה היה את הניצוץ רק אחרי שהיא זכתה, אבל לא צריך להיות נביא כדי לדעת למי יש את הניצוץ העונה הזאת.

  רצף המשחקים ללא הפסד הוא חביב, אבל כשמגיע הפסד אחד שבועט אותך לעזאזל אז אתה מבין שעדיף רצף “מאוזן” שאולי הפסדת בו כמה משחקים אבל הגעת לשלב הזה כשהשחקנים יותר טריים ולא שחוקים למוות, ושהם יאולי לא יצרו לעצמם פער גדול אבל הם יכולים לשמור את הפער המסוים או הקטן שיש להם.

 3. טוב, בינינו? הכתובת הייתה כתובה על הקיר. כאשר קוטיניו בעצם לא מסוגל לשחק בליגת האלופות, הקישור שלנו לא באמת ברמה. ליגת האלופות זה משחק של קשרים. חוץ מאינייסטה (שגם הציג משחק חלש היום) אין לנו באמת מה לדבר. זה מתחיל מבנייה גרועה, עוד מישהו רוצה להגיד עכשיו שהוא אוכל את הכובע וכמה הוא שמח שפאוליניו הגיע במקום סרי? גומש על ראפיניה? יש סיבה מוצדקת לכך שראקיטיץ כבר שלוש עונות באנקר בלתי ניתן להזזה בהרכב?

  אז הבנייה גרועה - וזה עדיין לא מצדיק את מה שהיום. מה כן קרה היום?
  קודם כל, ואני לא לוקח את הקרדיט מוואלורדה ואני עוד אדבר על זה בהמשך. אנחנו לא באמת הקבוצה שחשבנו שאנחנו העונה. את הכאפה שלנו קיבלנו עוד בסופרקאפ, אבל אז התחלנו רצף מטורף בליגה שכלל באמצע ניצחון דומיננטי על ריאל ובעצם נמשך עד היום. האמת היא? אנחנו לא באמת כאלה טובים כמו שחשבנו שאנחנו, והסיבה היחידה למקור הגאווה שלנו שהוא בעצם הפער מריאל ואתלטיקו, הוא לא יותר מפתיחת עונה גרועה שלהם. זה לא אנחנו היינו טובים כמו שהם די הגישו לנו את האליפות בקלות. כמובן שגם לנו יש יד בנושא ולשייט ככה בליגה זה לא מובן מאליו וכאן בדיוק הבעיה.

  ואלוורדה, הוציא את המיטב בליגה ממה שהוא קיבל, ובנה ריצה מדהימה (למרות שלא פגש אתגר אמיתי - ואני לא יודע מה יהיה בקלאסיקו הקרוב), אבל הוא מאמן של קבוצות קטנות וככה גם המנטליות שלו. לא אכפת לי מה4-4-2 שהוא מציג כל העונה, ומאיך שהוא נטש את הDNA ומכל המשחקים הכביכול יעילים שלו שבאו על חשבון הצגות. אתה לא יכול לקבל הגרלה כל כך במתנה, קבוצה שעל הנייר - נחותה ממך בכמה רמות, ובכל המסיבות עיתונאים לדבר על כמה שאתה פוחד מאיתה וכמה שהם מסוגלים - אני מאמין שזה מחלחל לשחקנים - גם לפוליטקלי קורקט יש גבול. ואז הם מגיעים לקאמפ ואתה גם מנצח 4-1. איך אתה מעז לבוא לגומלין בגישה כזאת פחדנית? איך ייתכן שבעיטה ראשונה/שנייה למסגרת מגיעה בדקה 70, קרן בדקה 60, ואתה מכניס את החילופים ההתקפיים רק בדקה 80 שאתה כבר מודח? למען הסר ספק, אני גם לא הייתי פותח עם דמבלה במשחק כזה כי הוא מאבד הרבה כדורים וזה יכל להיות קטלני בבליץ הפתיחה שלהם ועדיין…
  זה הרגיש לי כאילו החלפנו תפקידים. ברצלונה שיחקה כמו קבוצה קטנה - כי זה המנטליות של המאמן שלה. ואין מקום למנטליות כזאת ברבע גמר ליגת האלופות. הרגיש לי כמו המשחקים האלה מול הקבוצות הקטנות בליגה והן עוקצות שער ומתבנקרות כל המשחק בתקווה לשמור על התוצאה. איך ברצלונה מגיעה לגומלין לשמור על התוצאה, משחקת הגנה משחק שלם? ולא מפסיקה גם אחרי שהיא מקבלת?

  נכון שאנחנו לא הקבוצה הכי טובה באירופה היום, נכון שהקישור הנוכחי שלנו באלופות לא מתאים לקבוצות טופ ואכן ליגת האלופות כמו שטענתי מקודם, מפעל נוק-אאוט, מאני - טיים מסתמך על קשרים. נכון שאנחנו בנויים לא נכון. וכל 101 הבעיות והתקלות שלנו. תכלס, קיבלנו הגרלה מאוד נוחה והיינו אמורים להגיע לחצי גמר. לא היינו אמורים להיות מודחים מול רומא וזה נטו המאמן. והוא פשוט מנטלית עוד לא מתאים לרמות האלה ומעמדים האלה. ולכן, גם אם נקח דאבל, בדומיננטיות שבה אנחנו לוקחים אותה אני עדיין חושב שהוא צריך ללכת הביתה. זה לא הזמן לעשות ניסויים, ובטח לא הזמן לראות אם הוא יסתגל. אי אפשר לבזבז את מסי עוד עונות, אי אפשר לתת למדריד להגדיל את הפער ההיסטורי עוד יותר כי כמו שזה נראה אף אחד לא יעצור אותם בדרך לאלופות שלישי. ולמען האמת, מאוד רציתי להרגיש חצי גמר השנה וזה היה כל כך קרוב שזה מתסכל. אם מישהו ראה את הפרצוף של אינייסטה בסוף אז אני גם מאוד מקווה שהוא ישאר עוד עונה. אולי ביחד עם ארתור וקוטיניו ירגיש טוב יותר.

  עוד משהו - חייב להאשים גם את ואלוורדה בניהול הרוטציות. כנראה שיותר חשוב לו לסיים את הליגה לא מובס מאשר לשחק בשני מפעלים בו זמנית. דוגרי מתחילת העונה ניהול הזמן של השחקנים ביזיוני. ובעוד קבוצות אחרות מתעוררות במאני - טיים אנחנו עם שחקנים שחוקים,מתים,עייפים,לא מתפקדים כאשר שני שחקני המפתח של הקבוצה - מסי את בוסקטס משחקים כבר חודש עם פציעה כן, פציעה לא. שאט אאוט ללואיס אנריקה שאולי הדבר שהוא הכי הצטיין בו זה לגרום לקבוצה לנצוץ בזמן שבאמת חשוב.
  בנוגע למסי, אומרים שהוא לא מגיע למאני - טיים, אומרים שהוא לא שם כשצריך אותו. אני כמובן לא מסכים עם זה. ושנה שעברה מול יובה או לפני שנתיים מול אתלטיקו, אולי מגיע הכבוד לקבוצות היריבות, אולי הוא לא מגיע בשיאו. השנה המאמן שלו נטרל אותו. נטרל אותו עם האגפים, נטרל אותו עם הקישור. השאיר אותו לבד.

  הערה 1: רוצים מנטליות של קבוצה גדולה? באיירן מינכן ב-2013 רצחה אותנו במשחק הראשון ואז בגומלין גם דאגה לשרוף את הגופה.
  הערה 2:לא ברור גם מה הקטע שהוא כל העונה מייבש את סמדו, מוריד לו את הביטחון. ואז זורק אותו במשחק אחד רואה שהוא משחק טוב וישר לגומלין רבע גמר. לא חושב שצריך עוד לחרוץ לשחקן הזה את הגורל.

 4. אני לא מחפש ל"נצח אותך" אני מחפש לנהל איתך דיון. דיון לא יכול להתקיים , אם אני מבקר את המאמן בצורה לגטימית וכל מה שאתה מגיב זה " אבל אתה לא זוכר מה קרה בהתחלת העונה"

  ה

  אנחנו נראים רע גם עם קוטיניו וגם מול קבוצות חלשות או בינוניות. המשחק מול רומא זה לא יוצא דופן.

  זה כבר לא רציני, דמבלה וקוטיניו כשירים. בטח שדמבלה כשיר לשחק יותר מ5 דקות בשתי מפגשים מול רומא.

  רומא זה לא באירן מינכן וגם לא ציפתי מואלורדה לנצח אותם בהפרשים של שתי מניטות. אבל ב180 דקות מולם במפגש הראשון ניצחנו בעזרת שתי שערים עצמים ושופט רחמן. ואת הביזיון במשחק השני כולנו ראינו.

  אתה מכניס לי מילים, לא אמרתי שהסגל מדהים, אמרתי שהסגל מספיק טוב בשביל :

  א. לנצח קבוצה כמו רומא
  ב. לשחק כדוגל יותר טוב.
  ג.בטח לא להרוס יתרון של 3 שערים…

  אני מבקר את ההנהלה יותר מכולם פה, ובעיני אם תינתן לי משאלה אחת, אני יעדיף שואלורדה ישאר עונה הבאה וברתומאו יזרק מהמועדון (ובמקרה שאני לא מגזים, גם יחמם את המנטור שלו רוסל בתא כלא)

  אני זוכר את התקופה הרעה, לכן ששיחקנו רע , לא כתבתי מילה אחת נגדו, ויותר מזה, המשחק ברומא זה נקודת הגבול בשבילי, אם לא היינו מתבזים (גם במקרה שהיינו מודחים אבל בכבוד) לא היתי אומר מילה על פיטורים שלו בסוף העונה.

  תחזור לדיון שניהלתי עם המשתמש naghty אחרי לגאנס, תיעבתי את צורת המשחק שלנו, אבל נתתי גב לואלורדה.

  אני יחזור בפעם המי יודע כמה, המשחק ביום שלישי זה לא סתם תבוסה, בעיני זה חציה של קו אדום. ניהול משחק שאסור לנו בתור אוהדים לעבור עליו לסדר היום. הנהלה אשמה זה ברור, השחקנים ברובם אשמים גם זה ברור.
  אבל יותר מכולם, בעיני האשם הוא המאמן. זה התחיל במערך, ההמשיך בקיפאון, בחילוף המאוד הזוי של גומש. ונגמר בתירוצים של אחרי המשחק שלו. ויותר מהכל, וזה בעיני מה שחשוב הכי: הבגידה בכל מה שמה שברצלונה אמורה לייצג.

  מה שהיה ביום שלישי זה משהו שאי אפשר לקבל או להבין.

  דרך אגב אני לא רוצה לריב איתך, עם זה מעצבן אותך או שאתה מרגיש שאני פוגע בך, אני יחדל מידית מלכתוב פה.

  יום טוב
  המעריץ האלמוני שלך :slight_smile:

Continue the discussion forum.sportenter.co.il

103 more replies

Participants

To Top