כדורגל

יוניון מגדלנה חוזרת הביתה

מגדלנה חוזרת הביתה

ביום ראשון האחרון קבוצת יוניון מגדלנה מהליגה השנייה בקולומביה ביצעה קאמבק מרגש לעיר המוצא של המועדון – סנטה מרתה, זאת לאחר כחמש שנות נדודים בין אצטדיונים שונים ברחבי קולומביה. משחק הקאמבק היה מול קבוצת אתלטיקו דה קאלי במסגרת הליגה באצטדיון סיירה נבאדה החדש שבעיר.

יוניון מגדלנה מעולם לא הייתה מועדון גדול בכדורגל הקולומביאני, אומנם מדובר במועדון שבילה את מרבית שנותיו בליגה הבכירה, ואף זכה באליפות אחת אי שם בשנת 1968 (לאחריה נאמר כי הוטלה על הקבוצה קללה שכן אוטובוס הקבוצה דרס אוהד למוות בחגיגות האליפות, ולכן לא תזכה לעולם בעוד אליפות), אבל השפעתו מעבר לכך על נוף הכדורגל בקולומביה לא הייתה רבה כל-כך. עם זאת, עדיין מדובר באחד מהמועדונים הכי מוכרים ואהודים בקולומביה, יש שיאמרו שבעיקר בגלל אדם אחד שגדל וצמח בו, ונחשב לגדול כדורגלני המדינה-קרלוס ואלדראמה.

ואלדראמה, המוכר בכינוי “הילד”, נולד וגדל בעיר סנטה מרתה ושיחק בקבוצות הילדים והנוער של יוניון מגדלנה ואף עלה לשחק בקבוצה הבוגרת עד לגיל 22, אז חתם במיונאריוס ומשם המשיך לקריירה ענפה שכללה עצירות נוספות בקולומביה, צרפת, ספרד וארה”ב, ובמהלכה מיתג את עצמו כאחד הפליימייקרים הטובים של התקופה. כיאה למעמדו, עד היום הוא זוכה למעמד של אגדה במדינה כולה ובסנטה מרתה בפרט, שם זכה גם לפסל ברונזה ענק בדמותו, כאשר רעמת השיער שלראשו צבועה כמובן בצהוב.

בחזרה לקבוצה: לפני חמש שנים יצא צו הריסה לאצטדיון הותיק של הקבוצה, אצטדיון אדוארדו סנטוס, מה שאילץ את הקבוצה לצאת למסע נדודים בערים שונות כדי לשחק את משחקי הבית שלה, למורת רוחם של אוהדי הקבוצה מסנטה מרתה.

חשוב להבין ששטחו של מחוז מגדלנה, בו נמצאת העיר סנטה מרתה, גדול משטחה של ישראל, משמע שכדי לנסוע למשחקי בית היה על האוהדים לנסוע מאות קילומטרים במשך חמש שנים! וכשמדובר במדינה בה מרבית האנשים לא יכולים להרשות לעצמם טיסות, מדובר במסעות מפרכים למדי לכל משחק ומשחק.
לבסוף, הגיעה הבשורה המרגשת לפיה את העונה הקרובה בליגה תפתח יוניון מגדלנה באצטדיון החדש בעיר שלה-אצטדיון סיירה נבאדה.

ביום ראשון האחרון התקיים משחק הבית הראשון של הקבוצה לעונה, בו ביצעה מהפך וניצחה את אתלטיקו דה קאלי 2-1 מפנדל בדקה ה-92, מה שגרם לפרץ התרגשות בקרב אוהדי הקבוצה, וגם השחקנים כמובן. עכשיו, המועדון והאוהדים מקווים שהשיבה הביתה והאצטדיון החדש יסייעו להם לפתוח דף חדש בתולדות הקבוצה ולהעפיל מחדש לליגה הבכירה, ומי יודע-אולי אף לשבור את הקללה ולזכות שוב באליפות בשנים הקרובות.

*ברצוני לציין ולהודות לחבר מקולומביה שסיפר לי על הנושא לראשונה ונתן לי את ההשראה לטור- סמואל אדוארדו דה טאפיה גונסאלס. סמואל נולד בסנטה מרתה והוא אוהד שרוף של הקבוצה, ואף שיחק במחלקות הילדים והנוער שלה עד שנפצע בברכו. אביו עבד בעבר במשך שנים רבות במועדון כאחראי לוגיסטיקה עד לפרישתו.

1 Comment

Notable Replies

  1. dev1 says:

    have a wonderful dfay

  2. dev1 says:

    test comment qwerty12345

Continue the discussion forum.sportenter.co.il

Participants

To Top