כדורגל

התמנון מבאדיה – סרחיו בוסקטס

סרחיו בוסקטס

סרחיו בוסקטס, הכוכב השקט.

  • הקשר, בלי לעשות הרבה רעש, הוא הציר שעליו נע הכדורגל של ברצלונה, כבר 10 עונות.
  • התקופה הכי טובה של המועדון לא הייתה מתקיימת בלי תרומתו החיונית והלא שגרתית לקבוצה.

ליאו מסי, מסיבות די ברורות, הפך לכוכב שמופיע בכל התמונות האחרונות מהקלאסיקו של בארסה וריאל. אבל, שום דבר מזה לא היה מתרחש ללא העבודה של כל הצוות, שבו כדורגלן ענק שבורח מהפוקוס ולא עושה הרבה רעש, נותן משמעות לכדורגל של ברצלונה כבר עשר עונות – סרחיו בוסקטס.

ה’תמנון מבאדיה’ השתתף באופן ישיר ב-9 מתוך 10 השערים האחרונים שנכבשו מול ריאל מדריד. בוסקטס מוכשר טקטית ברמה שהמוח שלו, זה שאף אחד לא יכול להבין מה יש בפנים, מנתח ברגע את הציור על המגרש תוך כדי תנועה מתמדת של הקבוצה על הציר שאותו הוא מייצג. פפ גוארדיולה היה הראשון להבין את כל מה שהבחור הצעיר הזה, שבאופן מפתיע, לא היה שחקן הכרחי ב-11 של לואיס אנריקה בבארסה ב’, יכול לתת לכדורגל. מהרגע שהוא פתח בהרכב במחזור השני של הליגה בעונה 2008-2009 נגד ראסינג, אף אחד לא יכל לגזול לו את המקום בהרכב. זה לא היה קל לקבל כזו החלטה, כי בארסה הפסידה במחזור הראשון נגד נומנסיה. אבל העולם שייך לאמיצים.

הוא היה אז בן 20 וזו הייתה תחילת צמיחתה של קריירה מדהימה מכל נקודת מבט. בלי בוסקטס, כלום לא היה אותו דבר עבור בארסה בעשור האחרון. “סרחיו אף פעם לא משחק גרוע כי הוא יודע רק לשחק טוב. כשזה נראה שהוא משחק רע, זה כי הקבוצה לא עושה את מה שהיא צריכה לעשות.” טוען מי שהיה קרוב אליו במשך כל הקריירה בבארסה. לפי הסטטיסטיקות, הוא מוביל את העונה עם 1,168 מסירות, מתוכן 1,069 קצרות. הנתון משקף את הכדורגל של ברצלונה שמתבסס על החזקת הכדור ומראה עד כמה בוסקטס הוא חיוני בתפעול השיטה הזו.

ב-17 מחזורים הוא השיב 119 כדורים ושמר על ממוצע של 76.6 מסירות למשחק. התרומה ההגנתית שלו היא זהה לקו ההגנה, והוא ממשיך להוכיח את עצמו לכל המאמנים שסמכו עליו לאורך כל הדרך ולא חשבו אפילו להחליף אותו. אף פעם. הקשר השקט נותן משמעות לכדורגל של הקבוצה, ומביא לכך שהיא תשחק עם דיוק כמו של שעון.

בחיים האישיים, מבין כל השחקנים, בוסקטס הוא מ”הדור הישן”, הוא השחקן היחיד בקבוצה שלא משתמש בכלל ברשתות חברתיות, ואפילו מתבטא נגדן: “הייתי מוציא את הטוויטר כמעט מכל העולם, לא יכול להיות שיהיו פרופילים מזויפים ושאנשים יגידו מה שמתחשק להם.”

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

To Top