כדורגל

האם קוטיניו הוא המחליף הראוי לאינייסטה?

קוטיניו ואינייסטה

לאחר הזכייה הנהדרת והרביעית ברציפות של ברצלונה בגביע המלך הספרדי, עם מאניטה לרשת של דוד סוריה וסביליה המסכנה, כל מה שדיברו עליו בתקשורת הספרדית היה אנדרס אינייסטה; אולי אותו גמר בשבת היה הגמר האחרון שלו במדי ברצלונה ואינייסטה, שהוא פשוט איש של גמרים הוכיח לכולם כמה קסם טהור יש לו ברגליים.

“אינייסטה נראה במשחק צעיר ב-10 שנים היום, הוא פשוט רקד לנו על המגרש” – ויצ’נזו מונטלה.

כך אמר מאמנה של סביליה, אחרי ההפסד של קבוצתו ואכן כך היה על כר הדשא. אינייסטה, היה בכל מקום על המגרש והתשוקה שלו להבקיע שער בגמר הייתה בולטת במיוחד. קרה בדיוק כך כשהוא כבש במחצית השנייה את השער הרביעי של המשחק וירד לספסל בדקה ה-88; כשכל האצטדיון, גם אוהדי סביליה, עומדים ומריעים לגדול מכולם – ואינייסטה עם עיניים דומעות, מודה לקהל ויורד בבכי מצמרר לספסל.

ברצלונה של השנים האחרונות, במיוחד מאז תחילת תקופת פפ גווארדיולה נחשבת לקבוצת הכדורגל הטובה בעולם, יש שיגידו אפילו לקבוצה הטובה בהיסטוריה והרבה בזכותו של המהנדס הקטן והצנוע הזה, אינייסטה. ביחד עם צ’אבי, מסי והרבה אחרים הם הצליחו להראות לנו כדורגל כל כך פשוט אבל כל כך נהדר שאף קבוצה לא הצליחה לעצור ואינייסטה, בורג חשוב מאוד בהצלחה הזו.

הפך את ברצלונה לאחת הגדולות בהיסטוריה – אינייסטה

אבל מה יהיה בברצלונה ביום שאחרי? ככל הנראה את העונה הבאה תפתח ברצלונה בלי מספר 8 הנצחי. בדיוק בשביל זה שילמה הנהלת ברצלונה 160 מיליון יורו לליברפול בינואר האחרון על קוטיניו, שיהיה המחליף של אינייסטה. אבל האם באמת קוטיניו הוא זה שיכול למלא את מקומו?

מאז שהגיע בינואר, לקח לקוטיניו קצת זמן להסתגל לברצלונה, פציעה ברגל עיכבה במעט את הופעת הבכורה שלו אבל בסופו של דבר זה קרה ומאז הגעתו לקבוצה יש לכוכב הברזילאי 4 שערים ו-5 בישולים בכל המסגרות. נראה שאת תג המחיר הגדול שלו הוא מתחיל להצדיק, אבל האם הוא מצליח להצדיק את העובדה שהוא יהיה המחליף של אינייסטה?

בוא נתחיל קודם כל מהעמדה של שני השחקנים הללו על המגרש עד כה לאורך הקריירה שלהם, אינייסטה משחק בתור קשר אמצע לאורך כל הקריירה שלו, מקבל כדור, יודע לשמור עליו היטב ,ולהעביר מיד באמצעות ראיית משחק קטלנית ויכולות מסירה עם המון רגש לשחקנים ההתקפיים ממנו. קוטיניו, לעומתו לא קשר אמצע קלאסי, בליברפול הוא כן היה זה שאחראי לספק כדורים לסלאח, מאנה ופירמינו אבל מעמדה קדמית יותר על המגרש שממנה גם יכל לכבוש יותר ולבוא יותר לידי ביטוי מבחינה התקפית. קוטיניו לא קשר כמו אינייסטה, אבל אולי הוא עוד יהפוך לכזה, אם בברצלונה כולם סימנו אותו כמחליף שלו כנראה שהם מודעים לכך שהתהליך שלו להפיכתו לקשר אמצע יהיה ארוך, וגם מודעים לאיכות שקוטיניו יכול להוסיף לקבוצתם ולכן הם מוכנים לקחת את ה-“סיכון” הזה.

קוטיניו- מחליף ראוי לאינייסטה?

לבנתיים בברצלונה קוטיניו עסוק בלמצוא את העמדה הנוחה לו, לפעמים הוא משחק בצד ימין, לפעמים בצד שמאל ולפעמים אפילו באמצע המגרש. אבל כמו שנאמר למעלה, סגנון המשחק שלו בליברפול שונה מזה שרוצים ממנו בברצלונה. בברצלונה מחכים לכדור, מקבלים אותו ומיד דואגים למסור אותו. תנועה בלי כדור, תזמון נכון של הריצה ומציאת מקום פנוי גם חלק בלתי נפרד מהכדורגל שלומדים בברצלונה וכולם שם כבר מומחים בזה. קוטיניו עוד לא, כמובן שיש לו מה ללמוד והוא עוד ילמד את זה.

קוטיניו אהוב בברצלונה, אומנם לא כמו אינייסטה כי להיות אהוב כמוהו נראה דבר קשה מאוד שרק בודדים ממנו מסוגלים אבל הוא מיד התחבר לחדר ההלבשה בקאמפ נואו, מסי לקח אותו תחת חסותו וסוארז, שהשניים חברים טובים עוד מתקופתם בליברפול מצליחים להסתדר נהדר ואין ספק שיהיה לזה אפקט חיובי על המשך השתלבותו של קוטיניו במועדון הקטאלוני. איזה שחקן לא היה רוצה לשחק לצידו של הגדול בהיסטוריה ליאו מסי ולקבל ממנו קצת ידע? אז קוטיניו זכה לזה ואפילו מחוץ למגרש כשכל השלישייה גרים קרוב זה לזה.

כרגע, כל משחק של קוטיניו נשפט היטב על ידי התקשורת בברצלונה, הם רוצים לראות מספרים כבר עכשיו אך יהיה יותר חכם לשפוט את קוטיניו בעונה הבאה. להגיע לקבוצה חדשה באמצע העונה, אחרי שאתה עוזב כל מה שבנית במשך חצי שנה ראשונה במועדון הקודם, לעבור עם המשפחה והכול למקום חדש, שכבר נמצא בתהליך של בנייה וריצה לעבר תארים ושמיד רוצה לראות ממך מספרים שיצדיקו את המחיר ששילמו עליך זה קשה. כשהוא יזכה לפתוח את העונה הבאה בברצלונה אחרי שעבר קיץ שלם בספרד עם השכנים שלו (גם ברוסיה קצת…), נצטרך לראות באמת האם קוטיניו הוא זה שיכול להחליף את אינייסטה ולהמתיק מעט את העזיבה הצפויה והכל כך עצובה של הגאון הספרדי.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

To Top